Hrvatsko nuklearno društvo

Hrvatsko nuklearno društvo

I have never regarded nuclear radiation or nuclear power as anything other than a normal and inevitable part of the environment. Our prokaryotic forebears evolved on a planet-sized lump of fallout from a star-sized nuclear explosion, a supernova that synthesised the elements that go to make our planet and ourselves. <James Lovelock>

U subotu 2. srpnja 2011 pojavio se požar u nuklearki Tricastin (PWR 900MWe, Drôme u dolini Rhône).
Operater elektrane EDF potvrdio je da se incident dogodio na transformatoru koji se nalazi van nuklearnog dijela elektrane, ugašen je akcijom vatrogasne postrojbe i nije rezultirao niti zračenjem niti curenjem radioaktivnog materijala u okoliš. Eksplozija na transformatoru spomenuta u nekim medijima nije komentirana. Nije komentiran niti sam uzrok požara.

"Ovaj događaj zbio se u ne-nuklearnom dijelu instalacije i nije imao radiološke posljedice na okoliš i stanovništvo. Vatrogasci su pozvani odmah te je požar brzo doveden pod kontrolu. Nitko nije ozlijeđen", navodi se u priopćenju EDF-a. EDF je dodao da reaktor broj jedan nije bio u funkciji u trenutku požara jer se nalazi u redovnom godišnjem održavanju. Francusko Ministarstvo unutarnjih poslova potvrdilao je da nije bilo onečišćenja okoliša.

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Komentare mogu slati samo registrirani korisnici.
Comments can be submitted only by registered users.

Anketa

Nuklearna energija: zlo, spas ili?

Facebook Twitter

HND